يكشنبه 18 خرداد 1399  
 
Sunday, June 07, 2020  
 
الأحد, شوال 15, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1398/12/26 دوشنبهافزایش صادرات مواد معدنی از بزرگ ترین بندر اقیانوسی کشور
  صادرات محموله ۵۰ هزار تنی مواد معدنی از بندر چابهار
 معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از افزایش صادرات طی سال ۹۸ و صادرات محموله ۵۰ هزار تنی مواد معدنی خبر داد.

  حسین شهدادی در جمع خبرنگاران از افزایش صادرات کالای معدنی از ابتدای سال 98 خبر داد و اظهار داشت :  طی امسال برای اولین بار مواد معدنی ، مصالح ساختمانی ، محصولات کشاورزی و فرآورده های نفتی قیر از طریق بندر چابهار صادرگردیده است.

خیز مسافران برای سفر به شهرهای ساحلی؛ چرا چابهار و کنارک قرنطینه نمی شوند ؟ یارمحمدی: وعده وزیر راه درباره راه آهن چابهار-زاهدان محقق نشدسیستان و بلوچستان| صادرات کالا از بندر چابهار 190 برابر افزایش داشته است.

معاون بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد :  ویژگی های بندر چابهار، تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری ، تخفیفات قابل توجه در حقوق عوارض و هزینه های بندری و خطوط منظم کشتیرانی از مبدا چابهار موجب تسهیل صادارات کالاهای متنوع از طریق این بندر گردیده است بطوریکه طی هفته گذشته محموله 50 هزارتنی مواد معدنی تولیدی استان در بندر چابهار بارگیری و صادر شده است.

شهدادی خاطرنشان کرد :  وجود معادن غنی و کارخانه های تولید سیمان و کلینکر، ظرفیت های صادراتی محصولات شیلاتی و کشاورزی در استان و مسافت زمینی کوتاه فرصت مناسبی برای صادرات از طریق این بندر است. با توجه به موقعیت ممتاز بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در بنادر منطقه، صادرات از طریق بندر چابهار مهمترین اولویت در سال جدید است.

 
امتیاز دهی