يكشنبه 15 تير 1399  
 
Sunday, July 05, 2020  
 
الأحد, ذو القعدة 14, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1399/3/17 شنبهسرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت در دیدار با هیات مدیره خانه معدن تاکید کرد؛
هدفگذاری ۱۰.۵ میلیارد دلاری صادرات معدن و صنایع معدنی
سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت بر تدارک خط ویژه خدمات به فعالان معدنی دارای اهلیت و خوش سابقه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ، حسین مدرس خیابانی در نشستی با اعضای هیات مدیره خانه معدن ، ضمن این مطلب و با تشریح سیاست‌های معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت در سال جهش تولید گفت : اگر قرار است به اقتصاد ایران ، برچسب اقتصاد تک‌محصولی زده شود، بهتر است که این برچسب به نام معدن و صنایع معدنی باشد.وی افزود : بخش عمده ای از ۲۰۰ طرح قابل بهره برداری تا سال ۱۴۰۰، مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی است و در سال جهش تولید ، تعداد قابل توجهی از انها راه اندازی می شوند.

راه اندازی طرح های عظیم معدنی و صنایع معدنی در شرایط تحریم

مدرس خیابانی گفت : از سال 98 که اقتصاد ایران به نوعی از درآمدهای نفتی جدا شده، درآمدهای ارزی معدن و صنایع معدنی کمک زیادی به تامین نیازهای ارزی کشور کرده است. وی افزود: در حال حاضر، به رغم شرایط سخت تحریمی، طرح‌های توسعه‌ای عظیمی در این بخش در حال راه‌اندازی است.

هدفگذاری ۱۰.۵ میلیارد دلاری صادرات معدن و صنایع معدنی

سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه فعال‌سازی معادن کوچک و غیرفعال یکی از سیاست‌های اصلی این وزارتخانه در حوزه معدن و صنایع معدنی است ، گفت : بر این اساس ، نسبت تعداد معادن غیرفعال به کل معادن به تفکیک هر استان اعلام شده و در اختیار استانداران قرار می‌گیرد. وی ادامه داد: هدفگذاری صادرات محصولات معدنی در سال جاری معادل 10.5 میلیارد دلار خواهد بود و البته سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت ، حرکت به سمت حلقه‌های با ارزش افزوده بالاتر و تقویت صادرات در کل زنجیره فولاد است.

واگذاری پهنه ها به اهلیت آن

مدرسی خیابانی با بیان اینکه صادرات در سال جهش تولید، زیر چتر حمایتی همه‌جانبه وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد ، تصریح کرد : پایش مجوزهای مرتبط با معادن در دستور کار قرار گرفته و یکی از سیاست‌های اصلی در این رابطه ، آزادسازی پهنه‌های اکتشافی و سپردن آنها به دست افراد صاحب اهلیت است.

وی افزود : تامین تجهیزات مورد نیاز بخش معدن در دستور کار جدی قرار دارد و در این حوزه، برای افراد دارای اهلیت که کارنامه شفاف و قابل قبولی دارند، باید در صدور پروانه اکتشاف ، استخراج و بهره‌برداری خط ویژه‌ای در ارایه خدمات تدارک دیده شود.

دستور تهیه بهره برداران توانمند معدنی

سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت، به معاونت معدنی این وزارتخانه و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ماموریت داد : فهرستی از بهره‌برداران قدرتمند در حوزه معدن و صنایع معدنی را تهیه کرده تا نسبت به واگذاری پهنه‌های اکتشافی در معادن به اهل فن ، اقدام کنند. وی افزود : طراحی سامانه‌هایی به منظور شفاف سازی فرآیند صدور مجوزهای معدنی در وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال پیگیری است.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر